Начальник Нацполіції області Михайло Куратченко про відповідальність за порушення карантинних заходів

Дата: 04.05.2020 11:18

Автор

Начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Михайло Куратченко на сьогоднішньому засідання комісії з ТЕБ та НС розповів про відповідальність за порушенння встановлених карантинних обмежень:

– Загалом останнім часом кількість складених адмінпротоколів про порушення карантинних заходів зменшилась, оскільки населення в цілому дотримується карантинних вимог та обмежень встановлених Урядом. Яким чином розвиватимуться події в результаті ухваленого Черкаським міськвиконкомом рішення, що суперечить постанові Кабінету Міністрів України, – невідомо, але вірогідніше збільшить кількість порушень та створить загрозу життю і здоров’ю громадян, може спричинити поширення захворювання на території міста. Маємо усвідомлювати, що згідно з Конституцією України вищим органом виконавчої влади є Кабінет Міністрів України, а не виконком. Ст. 117 Конституції України вказує про те, що КМУ в своїй діяльності видає постанови та розпорядження, які є обов’язковими для виконання. Орган місцевого самоврядування також повинен їх дотримуватися та виконувати, але вирішив їх демонстративно порушити та самостійно скасувати, наразивши населення міста на небезпеку. У зв’язку із цими порушеннями, ми відкрили кримінальне провадження за частиною 1 ст. 325 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. У цілому рішення МВК суперечить нормам чинного законодавства, є незаконним і підлягає скасуванню. Під час слідства ми встановимо, чим керувались посадові особи виконкому під час ухвалення такого рішення.

Автор статті