ПРОГРАМА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ ІВАНЬКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НА 2018 РІК.

до рішення сесії сільської ради

№ 3-6/VІІ від 22.12.2017 року

1. Загальні положення

Відповідно до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067-VІ, “Порядку організації  громадських та інших робіт тимчасового характеру» зі змінами затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 20.03.2013 року №175 місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських,селищних, міських рад за участю територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в інтересах територіальної громади організовуються громадські роботи. Ці роботи є видом суспільно корисних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітніх та інших категорій осіб.

Відповідно до вищезазначеного Закону фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі залучення зареєстрованих безробітніх до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкого державного соціального страхування України на випадок безробіття. Отже, організація цих робіт за рахунок коштів Фонду Можлива лише за умови участі в їх фінансуванні місцевих бюджетів.

У зв’язку з цим, є необхідність в прийнятті Програми організації громадських робіт по  Іваньківській сільській раді, в якій затвердити види громадських робіт, перелік підприємств, установ і організацій на яких проведення  громадських  робіт буде фінансуватися  пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкого державного соціального  страхування України на випадок безробіття.

2. Мета Програми

Затвердження місцевої Програми та забезпечення повного виконання всіх передбачених заходів, направлених на виконання власних та  делегованих повноважень щодо організації та проведення громадських робіт.

Головною метою Програми є забезпечення тимчасової зайнятості громадян та сприяння соціального розвитку територіальної громади.

3. Завдання Програми

Основними завданнями Програми є створення тимчасових робочих місць та вирішення проблеми дефіциту робочої сили в інтересах територіальної громади, додаткове стимулювання та мотивація до праці членів громади, матеріальна підтримка безробітних.

4. Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

Для розв’язання проблеми з організації та проведення громадських робіт, основними напрямами діяльності Іваньківської сільської ОТГ, всіх суб’єктів господарювання, які розташовані на території громади, громадян є:

4.1. Залучення до громадських робіт незайнятого працездатного населення;

4.2. Визначення підприємств, організацій та установ комунальної власності, де можливо організовувати проведення громадських робіт;

4.3. Визначення обсягів громадських робіт та кількості осіб, які скеровуються на такі роботи;

4.4. Проведення роботи по залученню до громадських робіт молоді, яка знаходиться на обліку в інспекції у справах неповнолітніх, а також дітей-сиріт;

4.5. Організація укладення договорів між Іваньківської сільською радою і роботодавцями та державною службовою зайнятості щодо скерування на ці роботи осіб з числа безробітних і незайнятого населення.

5. Фінансове забезпечення Програми

Пунктом 6 статті 32 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі залучення зареєстрованих безробітних до  громадських  робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Головний розпорядник коштів – Іваньківська сільська рада в межах бюджетних призначень передбачає кошти на фінансування Програми із сільського бюджету.

Фінансування Програми здійснюється в межах видатків передбачених в сільському бюджеті на відповідний бюджетний рік по Іваньківській сільській раді, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

6. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

• постійно підтримувати в належному санітарному стані території населених пунктів громади;
  • сприяти покращенню умов проживання і відпочинку населення шляхом належного догляду за зеленими насадженнями, місцями загального користування, утримання та приведення в належний стан меморіалів, пам’ятників, братських могил, кладовищ;
  • забезпечити додаткову соціальну підтримку та тимчасову зайнятість осіб, які шукають роботу.

Перелік видів громадських робіт

1. Благоустрій та озеленення територій населених пунктів, кладовищ.

2. Підсобні та ремонтні роботи при проведенні ремонту об’єктів охорони здоров’я.

3.Впорядкування територій населених пунктів з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визнаних рішеннями органів  виконавчої влади,

4. Впорядкування місць меморіального поховання, які мають офіційний статус.

5. Підсобні роботи з відновлення заповідників, пам’яток архітектури, історії та культури.

6. Підсобні роботи в сільській місцевості на ремонті приватних житлових будинків одиноких осіб з числа ветеранів війни та інвалідів, що проводяться за рішеннями  органів місцевого самоврядування.

7.Заходи щодо виконання Програми та орієнтовані обсяги

№ ПП

Найменування заходу

виконавці

Потреба в коштах тис.грн.

1

Визначення обсягу робіт та об’єктів, на яких буде організовано громадські роботи

Протягом року

2