Особливості охорони праці під час виконання робіт у зимовий період

Особливості охорони праці під час виконання робіт у зимовий період

 

     Тальнівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області звертається до керівників установ та організаторів робіт вжити всіх необхідних заходів із попередження нещасних випадків під час виконання робіт у зимовий період.

 

     Взимку різке зниження температури, велика кількість опадів призводять не лише до переохолодження організму, а й до травмування працівників, тому кожен повинен відповідально ставитися до свого здоров’я і до здоров’я оточуючих людей під час виконання робіт.

     Головними травмонебезпечними факторами, що призводять до нещасних випадків та травм у зимовий період, є незадовільний стан доріг та тротуарів (ожеледиця, неприбраний злежаний сніг, приховані снігом вибоїни та ями), падіння на працівників бурульок, льодових та снігових наростів, крижаних брил під час пересування біля будівель. Знижена температура повітря, охолоджені елементи обладнання, матеріалів, несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чергування відлиг і заморозків, сильний вітер) призводить до обморожень та захворювань; виникають пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум’ям. Крім того, значна частина травм пов’язана з транспортом під час входу/ виходу працівників із нього.

     Найбільше залежать від впливу сезонних погодних умов такі види діяльності працівників: робота на відкритих майданчиках,  робота у приміщеннях, які не обігріваються,  робота, пов’язана з пересуванням до об’єкта (між об’єктами) обслуговування, або до будь-якого об’єкта, робота на транспортних засобах,  охоронна діяльність.

    Проведений аналіз причин нещасних випадків при виконанні робіт в зимовий період на підприємствах показує, що більшість з них можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Профілактична робота повинна проводитися щоденно, із кожним працівником окремо з урахуванням особливостей його робочого місця. Боротьбу з травматизмом необхідно починати з організаційних заходів.

     Один з найефективніших організаційних заходів є регулярне, своєчасне проведення інструктажів з питань охорони праці, навчання працівників безпечних методів виконання робіт в зимовий період.

      На підприємствах району давно поширена практика розроблення планів заходів з підготовки підприємств і організацій, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період, що є дієвим засобом запобігання травматизму під час роботи в холодний період року. Основні з них: своєчасне очищення територій від снігу та льоду, посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, іншими реагентами, очищення покрівель від снігу та бурульок, особливо в період танення льоду та снігу, а у разі неможливості обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок, забезпечення виконання заходів протипожежної безпеки під час користування обігрівальними приладами та при використанні відкритого полум’я,  перевірка наявності та безперебійної роботи приміщень для обігріву та приймання гарячої їжі та напоїв, виконання комплексу заходів щодо утеплення приміщень.

     Сподіваємось, що проведені заходи допоможуть зберегти життя і здоров’я працівників у непростих зимових умовах.

 

 

Страховий експерт з охорони праці                                            Сандул В.В.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь