Соколівка/Бузівка: про визначення адміністративного центру ОТГ

Дата: 16.07.2020 08:34

Соколівка/Бузівка: про визначення адміністративного центру ОТГ

Автор

Враховуючи методологію, фінансові показники та інфраструктуру, центром спроможної об’єднаної територіальної громади в межах Соколівської та Бузівської громад рекомендоване с. Соколівка. Таке рішення, зокрема, ухвалене розпорядженням КМУ від 12.06.2020 № 728-р, яким відповідно затверджені адміністративні центри та території територіальних громад Черкаської області.

Нагадаємо, жителі Бузівської ОТГ на Жашківщині опротестовують таке рішення.

Водночас у Департаменті регіонального розвитку ОДА пояснюють, що рівень спроможності визначається за результатами оцінки чітко окреслених методологією формування спроможних територіальних громад критеріїв. Йдеться про кількість населення громади, її площу, чисельність дітей, що навчаються в загальноосвітній школі на території громади, індекс податкової спроможності, і про частку місцевих податків та зборів. Окрім того, до уваги беруться й оптимальні мережі соціальної інфраструктури, доступність послуг тощо. На сьогодні більш розвинутою, порівняно з Бузівською громадою, є Соколівська ОТГ. Про це свідчать і показники.

До вашої уваги факти:

1. Відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, с. Бузівка розміщене у двадцятикілометровій зоні доступності міста – районного центру Жашків (с. Бузівка – м. Жашків – 17 км, с. Соколівка – м. Жашків – 27 км).
  2. Сабадаська сільська рада, де 400 жителів, ухвалила рішення про приєднання до Жашківської ОТГ, а не до Бузівської ОТГ.
  3. Фінансові показники Соколівської ОТГ є вищими, ніж показники Бузівської ОТГ.

Так, за основними рейтинговими показниками виконання місцевих бюджетів у 2019 році (за інформацією Бюлетеня Департаменту фінансів ОДА):

Надходження доходів бюджету (без трансфертів) на 1 особу:

Соколівська ОТГ – 5,2 тис. грн/особу (20 місце по області)

Бузівська ОТГ – 3,9 тис. грн/особу (38 місце по області)

Виконання власних доходів бюджету у відношенні до затверджених на рік призначень

Соколівська ОТГ – 105,3% (16 місце по області)

Бузівська ОТГ – 102,3% (34 місце по області)

Рівень дотаційності бюджетів

Соколівська ОТГ – 4,9% (31 місце по області)

Бузівська ОТГ – 14,3% (44 місце по області)

Надходження власних доходів до загального фонду місцевих бюджетів у 2019 році (Бюлетень Департаменту фінансів ОДА):

Соколівська ОТГ – 13,1 млн грн;

Бузівська ОТГ – 7,3 млн грн.

1. Інфраструктура с. Соколівка більш розвинута ніж у с. Бузівка
  • в с. Соколівка наявна опорна школа, на відміну від Бузівки;
  • діюча Соколівська ОТГ є учасником 3-го раунду Програми “U-LEAD з Європою” зі створення ЦНАП, розпочато ремонтні роботи, орієнтовна дата відкриття – ІV квартал 2020 р., в Бузівській ОТГ ЦНАП не створюється;
  • у с. Соколівка будують нову амбулаторію, в Бузівці наявна амбулаторія не реконструюється;
  • у Соколівській ОТГ в межах проекту “Поліцейський офіцер громади” запрацював офіцер, наявна поліцейська станція, в Бузівській ОТГ – відсутні;
  • в с. Соколівка інклюзивно-ресурсний центр для дітей, в Бузівській ОТГ – Школа мистецтв.

За словами голови Черкаської ОДА Романа Боднара, який зустрічався із жителями обох громад за участю народного депутата Сергія Нагорняка, учора ввечері на останній стадії переговорів обидві громади дійшли усної згоди та ухвалили рішення об’єднатися із Жашківською ОТГ.

Автор статті