Як отримати компенсацію власникам житлових приміщень, які безкоштовно надають їх внутрішньо переміщеним особам

Дата: 14.04.2022 09:56
Кількість переглядів: 1639

Як отримати компенсацію власникам житлових приміщень, які безкоштовно надають їх внутрішньо переміщеним особам

 

 Хто може отримувати компенсацію?

 

Компенсацію можуть отримувати фізичні особи власники жилих приміщень. Компенсація суб’єктам господарської діяльності не надається.

За наявності нотаріально посвідченої довіреності від власника жилого приміщень на розпорядження нерухомим майном, розміщення та відповідну компенсацію може отримувати довірена особа.

У разі, якщо власником жилого приміщення є ВПО, і ця особа безоплатно надає належне йому жиле приміщення для розміщення інших ВПО, то така особа може отримувати  компенсацію.

 

Право власності на майно може підтверджуватися:

-договорами, на підставі, яких набувається право власності (купівлі-продажу, дарування, міни);

-свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

-свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією;

-свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом чи консульською установою України;

-свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України;

-судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття права власності на нерухоме майно;

-інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують набуття права власності на нерухоме майно.

 

У разі, якщо жиле приміщення є спільною сумісною співвласників, компенсацію може отримувати один із співвласників за згодою іншого. 

 

На час дії воєнного стану обмежуються конституційні права людей, у тому числі щодо обробки персональних даних. Проте за можливості, при подачі заяв про розміщення людей і на виплату компенсації власникам житла надавати згоду на обробку персональних даних, заповнивши стандартну форму. 

 

 

 

 Який механізм отримання виплат?  

 

Для отримання компенсації власнику житла не обов’язково вносити інформацію до веб-ресурсу “Прихисток”. У такому випадку інформацію про наявне для розміщення житло можна надати виконавчому комітету сільської ради.

У разі розміщення внутрішньо переміщених осіб власник житла обов’язково звертається із заявою до виконавчого комітету сільської ради, де зазначає відомості про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії документів, що посвідчують особу розміщених осіб.

Щомісяця власник обов’язково подає заяву згідно додатку 1 до ПКМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 19 березня 2022 р. № 333до виконавчого комітету сільської

 

З  собою необхідно мати:

паспорт громадянина України;

реєстраційний номер облікової картки платника податків;

реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;

документ, що підтверджує право власності на житло;

довідки про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газ, електроенергія, водопостачання, теплопостачання, вивіз сміття, обслуговування прибудинкової території тощо).

ради.

Виплата компенсації здійснюється лише за наявності обох заяв. Одночасно з подачею заяви власник надає згоду на обробку персональних даних.

Пам’ятайте, що для отримання компенсації необхідно обов’язково подати заяву при заселенні ВПО і щомісяця подавати заяву на виплату. 

Власник житлового приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Заяви на отримання компенсації від жителів громади приймають у приміщенні сільської ради села  Іваньки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь