Постраждалі від підриву Каховської ГЕС отримають одноразову грошову допомогу від держави

Дата: 08.08.2023 16:31
Кількість переглядів: 39

Фото без опису

На засіданні Уряду 19.06.2023 прийнято постанову Кабінету Міністрів України  № 626 „Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції” щодо надання одноразової матеріальної грошової допомоги у розмірі 5 000 грн постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції.

Дана одноразова матеріальна грошова допомога сплачується громадянам, які на момент підриву Каховської ГЕС безпосередньо проживали/знаходились у житлових будинках в зоні затоплення. Переважна більшість  з них евакуювалися екстрено, часто – залишивши абсолютно всі речі і майно. Тому фокус державної підтримки спрямований на надання допомоги саме їм.

Зауважимо, що ті, хто мав змогу виїхати раніше (до катастрофи на Каховській ГЕС), могли і можуть надалі оформити щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.

Що стосується майна, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок підриву греблі, незалежно від того, де перебувала людина в цей час, вона матиме право на отримання компенсації від держави в рамках механізму „Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.

Постраждалими визнаються ті особи, які – на момент виникнення надзвичайної ситуації, –

  • проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями

  • перемістилися після 06 червня 2023 з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей,  які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів

  • та які були зареєстровані/задекларовані до 6 червня 2023  в населених пунктах, що включені до переліку населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.

 

Призначення матеріальної грошової допомоги буде здійснюватись органами соціального захисту населення.

Люди, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС, повинні особисто (не онлайн!) подати необхідні документи до органів соціального захисту.

Окрім заяви подаються:

-   документ, що посвідчує особу, або єДокумент,

  • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,

  • для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.

При цьому заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.

Звертаємо увагу, що у випадку, якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скан- чи  фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.

Якщо людина орендувала житло у підтопленому населеному пункті, але не має договору про оренду, вона теж має право на таку виплату. Але за умови іншого документального підтвердження  факту проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.

Таким документальним підтвердженням може бути:

- військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби;
 - трудова книжка із записами про трудову діяльність;
 - документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
 - свідоцтво про базову загальну середню освіту;
 - атестат про повну загальну середню освіту;
 - документ про професійно-технічну освіту;
 - документ про вищу освіту (науковий ступінь);
 - довідка з місця навчання;
 - рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; документи закладів охорони здоров’я.

 

Постраждала особа також може звернутись із заявою до будь-якого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою фактичного місця проживання. не пізніше, ніж до 31 серпня 2023 року (включно).

Матеріальна грошова допомога призначатиметься на кожну особу, яка належить до постраждалого населення.

 

Отримати кошти можна буде через АТ „Укрпошта” або через установи уповноважених банків з можливістю їх зняття через платіжні термінали:

АТ „Райффайзен Банк Аваль”

АТ „КБ Приват Банк”

АТ „Державний Ощадний банк України”

АТ „Укрсиббанк”

АТ „ПУМБ”

ПАТ АБ „Укргазбанк”

ПАТ АБ „МТБ БАНК”

АТ „А- БАНК”

АТ „СЕНС БАНК”

АТ „Укрексімбанк”

ПАТ „Банк Восток”

 

Ті громадяни, майно яких було пошкоджено внаслідок підриву греблі на Каховській ГЕС, також матимуть право на отримання компенсації від держави в рамках механізму „Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь