Спроможні громади – основа ефективного відновлення України

Дата: 06.12.2023 16:13
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

У Бучі пройшов форум «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція». У центрі обговорення – перспективи реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на 2024 рік, а також відбудова громад.

«Ми оновлюємо та актуалізуємо законодавство для посилення інституційної спроможності громад та формування ефективного багаторівневого урядування.

Для подальшої реалізації реформи децентралізації важливим є прийняття змін до законодавства про місцеві державні адміністрації, які дозволять переформатувати їх в органи префектурного типу і запустити збалансовану систему забезпечення законності дій. Для прозорості і підзвітності процесу відновлення громад ми запускаємо цифрову екосистему управління відбудовою DREAM, в якій вже активно працюють понад 150 громад. Інший важливий цифровий інструмент – Геоінформаційна система (ГІС), що дозволяє ухвалювати рішення, впроваджувати плани відбудови та моніторити їх виконання, ґрунтуючись на актуальних даних.

У всіх цих процесах нам допомагають партнери. Вони підтримують громади через нашу ініціативу Команда підтримки громад.

Я переконаний, що синергія органів державної влади, місцевого самоврядування та інституцій громадянського суспільства сприятимуть Україні стійкого демократичного урядування на місцях», – наголосив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Серед ключових завдань реформи децентралізації зараз:

  • Розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади;
  • Розвиток місцевої демократії. У Верховній Раді вже прийнято в першому читанні відповідні законодавчі ініціативи в цьому напрямку (законопроекти №6319 та №7283);
  • Законодавче врегулювання відновлення діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на деокупованих територіях, переходу від військової назад до цивільної адміністрації;
  • Посилення фінансової спроможності місцевого самоврядування. Зокрема, удосконалення механізму зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів та перегляд механізму горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів.

Міністр також зазначив, що у нещодавно опублікованому звіті Європейської Комісії визнано позитивні результати реформи децентралізації. З урахуванням відповідних рекомендацій Єврокомісії Міністерством підготовлено пропозиції до Плану України в частині продовження реформи децентралізації і розроблено розширений план заходів з реалізації реформи до 2027 року. План України було презентовано на початку листопада цього року.

Про ініціативу Команда підтримки громад (Communities Support Team), згадану Міністром, детальніше можете дізнатися з нашого допису на Facebook

Форум організовано Комітетом держвлади, місцевого самоврядування, регрозвитку та містобудування. За сприяння та підтримки HOVERLA / проект USAID в Україні «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування», Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, Швейцарсько-український проект DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь