Реформа МСЕК: МОЗ разом з керівництвом ОВА обговорили план переходу на нову модель роботи з 1 січня 2025 року

Дата: 07.11.2024 16:03
Кількість переглядів: 27

Фото без опису

Відбулася онлайн-нарада за участі керівництва Міністерства охорони здоров’я України з очільниками обласних військових адміністрацій щодо змін в організації проведення медико-соціальної експертизи.

Нагадаємо, рішення, прийняті за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням, передбачають ліквідацію МСЕК з 1 січня 2025 року. МОЗ спільно з пацієнтськими організаціями та експертами торік почало працювати над законопроектом, який ліквідує застарілу та скомпрометовану систему медико-соціальної експертизи та створить цифровізовану систему оцінювання повсякденного функціонування людини на базі найпотужніших лікарень спроможної мережі медзакладів. Наразі законопроект МОЗ схвалений Урядом та зареєстрований для розгляду у Парламенті. Він стосується медичної частини експертизи. Комплексна реформа передбачає зміни й у інших сферах, відповідні законопроекти готують інші міністерства.

Під час перехідного періоду важливо, щоб система продовжувала працювати злагоджено і робота не зупинилась. Для того, аби забезпечити це в кожній області, важлива активна залученість місцевої влади, адже саме вона здійснює безпосереднє управління регіональною вертикаллю, що складається з 328 МСЕК.

Під час наради Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко наголосив на важливості визначення очільниками ОВА відповідальної особи, яка відповідатиме за процес переходу в конкретній області.

Також у ході наради заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич представила очільникам ОВА чіткий поетапний план переходу на нову модель роботи.

Головними завданнями було визначено забезпечення кращої доступності оцінювання і проведення додаткових обстежень за місцем проходження експертизи. Керівники департаментів охорони здоров’я визначатимуть заклади, в яких відбуватиметься проходження експертизи, відповідно до вимог.

Критерії оцінювання визначатиме Міністерство охорони здоров’я. Крім того, в зоні відповідальності МОЗ — нормативне забезпечення, цифровізація процесів та навчання команд.

Зі свого боку, керівництво областей має подбати про організацію процесів на місцях, створення нових команд та передачу справ.

Наразі ведеться робота над плавною трансформацією системи, щоб люди, які наразі очікують розгляду справи в МСЕК, змогли отримати рішення від оновлених команд експертів.

Для цього на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України Міністерство охорони здоров’я України розробило проект постанови Кабінету Міністрів України, що врегулює процес запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи замість медико-соціальної експертизи. Проект акта оприлюднено для громадського обговорення. Зокрема у документі йдеться про зміни, необхідні для ліквідації медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року та відповідно запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи, а також передачі справ новоствореним експертним командам. Також проектом пропонується затвердити положення про експертні команди, порядок проведення оцінювання, критерії направлення на оцінювання та встановлення інвалідності та порядок функціонування відповідної електронної системи.

Нагадаємо, ключові трансформації, які відбуватимуться на першому етапі реформи, включають перенесення оцінювання повсякденної функціональності у кластерні і надкластерні лікарні, цифровізацію процесів, зміну якісного складу команди експертів та фінансування оцінювання.

За інформацією МОЗ України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь