ПРОГРАМА «Організація перевезень пільгових категорій населення, та відшкодування інших пільг жителям Іваньківської ОТГ на 2018 – 2020 роки»

 Додаток

 до рішення сесії сільської ради

 № 3-8/VІІ від 22.12.2017 року

 

                                                                  

                                           ПРОГРАМА

«Організація перевезень пільгових категорій  населення, та відшкодування інших  пільг  жителям  Іваньківської  ОТГ на 2018 – 2020   роки»

 

           Програма «Організація перевезень пільгових  категорій  населення, та відшкодування інших  пільг  жителям  Іваньківської ОТГ на 2018 – 2020 роки» (далі Програма) розроблена відповідно  до ухвалених змін до законодавства щодо надання пільг по безкоштовному проїзду по території району  та надання інших пільг, громадянам, за якими це право закріплено на законодавчому рівні.

     Станом на 01 січня 2018 року на території Іваньківської  ОТГ проживають   громадяни, що мають чітко визначене законодавством право безкоштовного проїзду в межах району. Зі згаданої кількості громадян це -  547  учасників бойових дій та антитерористичної операції,  209  - інваліди війни, 5740 -  інвалідів  всіх груп та категорій та 13105 - пенсіонерів за віком та інші громадяни.

      Програма  «Організація перевезень пільгових  категорій  населення, та відшкодування інших  пільг  жителям  Іваньківської  ОТГ на 2018  рік»  розроблена на підставі пропозицій та зауважень  постійної комісії з питань планування,фінансів,бюджету та соціально-економічного розвитку та спрямована на підвищення  соціального захисту населення. суб’єктів  господарювання, які здійснюють пасажирські перевезення.

1.Мета Програми

   Метою програми є надання громадянам, належних їм згідно чинного законодавства, пільг.        

2.Пріоритетні напрями  Програми:

 • підтримка ветеранів, інвалідів, учасників бойових дій та інших соціально не захищених верств населення;
 • надання громадянам, належних їм згідно чинного законодавства, пільг.

3.Фінансово – економічне  обґрунтування Програми

            Фінансування заходів щодо виконання  програми  здійснюватиметься за рахунок  коштів сільського бюджету із  залученням  інших джерел фінансування,  не заборонених законодавством.

 4.Організація пільгових перевезень.

    На виконання статей 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», статей 20, 21, 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 13 Закону України «Про охорону дитинства», статті 381 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України», постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», з метою забезпечення перевезення пільгових категорій населення на території району та в відповідності до інших норм  чинного законодавства перевезення пільгових  категорій  населення на території Іваньківської сільської ОТГ здійснюють підприємства, що забезпечують на території району, відповідно до чинного законодавства, перевезення всіх верств населення.

Термін пільгові перевезення включає в себе такі види перевезень:

 • проїзд в автомобільному транспорті.
 • відшкодування вартості проїзду в автомобільному транспорті.
 • відшкодування вартості проїзду в автомобільному транспорті на підставі талонів на пільговий проїзд
 • компенсація вартості пільгового проїзду учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

   Підприємства, що здійснюють  безкоштовні чи пільгові  перевезення громадян на території Маньківського району мають право на отримання відшкодування за здійснення таких перевезень.

   Відшкодування коштів за перевезення пільгових категорій населення здійснюється виконавчим комітетом Іваньківської сільської ради в межах кошторисних призначень, виключно, на підставі договорів на перевезення пільгових категорій населення, що укладені безпосередньо  між підприємством, що здійснює перевезення ( далі Підприємство) та виконавчим комітетом Іваньківської сільської ради

5. Організація  надання інших пільг

Надання жителям Іваньківської  ОТГ інших пільг передбачає  надання таких пільг:

 • компенсація пільг окремим категоріям громадян з послуг зв’язку (телекомунікаційних послуг);
 • компенсація інших пільг ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та іншим категоріям громадян.
 • інші види пільг, надані громадянам в відповідності до чинного законодавства чи рішень органів місцевого самоврядування.

Підприємства, що надають громадянам пільги, передбачені чинним законодавством чи рішеннями органів місцевого самоврядування мають право на відшкодування вартості наданих ними пільг.

    6. Фінансування витрат, спрямованих на відшкодування за здійснені перевезення та надані пільги

Джерелами коштів, з яких здійснюється відшкодування, є  фінансування програми за рахунок коштів місцевого бюджету та благодійних внесків і допомоги підприємств всіх форм власності, що знаходяться на території сільської  ради, а також благодійних внесків окремих громадян,за рахунок надходження коштів із  залученням  інших джерел фінансування,  не заборонених законодавством.

Іваньківська  ОТГ перераховує кошти на рахунок  підприємства, що здійснює перевезення пільговиків чи надає пільги.

Встановити на 2018 рік суми витрат в таких розмірах:

 Іваньківська об’єднана територіальна громада:

 • відшкодування вартості проїзду в автомобільному транспорті;
 • відшкодування вартості проїзду в автомобільному транспорті на підставі талонів на пільговий проїзд;
 • компенсація вартості пільгового проїзду учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС»;
 • компенсація пільг окремим категоріям громадян з послуг зв’язку;

Всього по громаді –86.0 тисяч гривень

Порядок відшкодування витрат

Виконавчий комітет Іваньківської сільської ради, як Платник, укладає договір із кожним перевізником для здійснення безкоштовних перевезень пільгових категорій населення та з підприємством – надавачем послуг.

 Перевізники, які здійснюють безкоштовні перевезення пільгових категорій, підприємства, надавачі послуг,  надають у виконавчий комітет Іваньківської сільської ради, фактичні розрахунки витрат,  акти звірки та інші необхідні документи, що беззаперечно підтверджують  здійснення факту пільгового перевезення, чи надання пільг  щомісячно, до 10 числа наступного за звітним місяцем.

 Відповідальність за достовірність, повноту та вчасне подання розрахунків до виконавчого комітету Іваньківської сільської ради за пільгове перевезення пасажирів для надання відшкодування, покладається на перевізників, та підприємства, що надають послуги, з якими укладені відповідні договори.

 У разі потреби,  виконавчий комітет Іваньківської сільської ради здійснює перевірки кількості  перевезень пільгових категорій пасажирів, факту та об’єму наданих послуг,  результати яких відображаються в актах перевірки та зберігаються у виконавчому комітеті Іваньківської сільської ради та підприємств, які перевірялися.

  Після проведених перевірок, при  виявленні невідповідностей показників, передбачених розрахунками, Платник зобов’язаний провести перерахунок щодо суми відшкодувань.

 Виконавчий комітет Іваньківської сільської ради сплачує перевізникам  та підприємствам, надавачам послуг, кошти по відшкодуванню витрат за перевезення пільгових категорій населення чи надані пільги  в 10-ти денний термін при надходженні їх на зазначені цілі, відповідно до бюджетних призначень.

Секретар сільської ради                                  Г.В.Почапська

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь