ДФРР у Дії: Громадяни отримають можливість самостійно обирати проекти розвитку власних регіонів

Дата: 30.06.2023 13:16
Кількість переглядів: 138

Фото без опису

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект №9165. Він надає громадянам України можливість самостійно обирати в Дії проекти розвитку власних регіонів, які будуть профінансовані з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

Раніше громадяни були позбавлені інструментів прямої участі у відборі таких проектів.

«Цей інструмент є одним з елементів нашої політики залучення громадян до відбудови. Спільно з профільним комітетом вже напрацьовуємо низку рішень електронної та місцевої демократії для забезпечення прозорості та підзвітності органів місцевої влади перед громадянами.

Ми також плануємо системно переглянути логіку та механізми використання коштів ДФРР, разом з ініційованим нами переглядом Державної стратегії регіонального розвитку, яка має відповідати вимогам і викликам відновлення та модернізації країни.

Зокрема, з цією метою ми розробляємо Геоінформаційну систему відновлення і розвитку регіонів, яка в тому числі дозволяє оцифрувати процеси планування та моніторингу розвитку регіонів за індикаторами, які відповідають аналогічним європейським. Це стане основою для підготовки громад та регіонів до євроінтеграції та залучення фондів Євросоюзу для регіонального розвитку та досягнення цілей політики згуртованості», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Який алгоритм відбору проектів?

  1. Центральні, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування подають свої проекти на розгляд регіональних комісій. Зробити вони це зможуть через спеціалізовану онлайн платформу. Платформа має забезпечити прозорий та неупереджений відбір проектів на регіональному рівні.
  2. Регіональні комісії проводять попередню оцінку проектів за низкою критеріїв, серед яких – соціально-економічний ефект проекту, сталість, обсяг співфінансування тощо. Оцінка відбуватиметься з бальною системою, при цьому проекти малих міст з населенням до 50 тисяч осіб отримають додатковий бал.
  3. Проекти, які набрали не менше 25 балів, передаються комісії Мінінфраструктури, яка перевіряє проекти на відповідність законодавству та подає їх для відкритого опитування у застосунку Дія.
  4. За результатами відкритого опитування формуються списки проектів-переможців, а Мінінфраструктури подасть Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції для розподілу коштів ДФРР.

Яким проектам надається пріоритет?

Проекти повинні бути спрямовані на розвиток, відбудову чи будівництво критичної інфраструктури, об’єктів житлово-комунального господарства, лікарень, ЦНАПів, центрів безпеки та укриттів, підсилення регіональної та локальної економіки в умовах викликів воєнного стану та /або створення умов для релокації виробництв.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь