"Передали чергові автомобілі для наших захисників! Завдяки нашому відповідальному бізнесу - автомобілі вже допомагають нашим захисникам ефективно виконувати поставлені командуванням завдання. На Уманщині передали одразу 5 пікапів для 118 бригади т

Дата: 11.10.2023 12:52
Кількість переглядів: 81

 Фото без описуНа випадок зникнення електроенергії:          

підготуйте запас води, їжі, ліків, батарейок, ліхтариків, свічок та сірників;

щоб зберегти тепло в приміщенні заклейте щілини у вікнах і балконних дверях, закрийте їх ковдрами;

за можливості придбайте дизельний або бензиновий генератор – він дозволить на певний час увімкнути електроенергію.

По-перше: потрібно купити мінімум десять пачок сухого спирту. Це паливо у звичайних умовах використовується для швидкого розпалювання багать, камінів та мангалів.

У нових українських реаліях сухий спирт може бути засобом підігріву та швидкого приготування їжі. Він легко запалюється сірником і горить без диму та запаху.

По-друге, щоб не сидіти в темряві, можна придбати великий ліхтар з потужним акумулятором, заряду якого вистачить на шість-вісім годин. Також варто запастися сірниками та свічками.

По третє, варто придбати портативну газову плиту  та газові балони. На одному балоні можна двічі на день приготувати їжу.

Опалювати одну кімнату в квартирі допоможе біокамін на етанолі. Також необхідно подбати про резервуари для зберігання води, зокрема технічної, на кілька відер.

 

Зменшіть втрати енергії вдома

Переконайтеся у відсутності щілин у віконних рамах. Якщо вони є, то або встановіть сучасні склопакети, або обробіть скло силіконовим герметиком, вкладіть ущільнювач у рами.

Переконайтеся у відсутності щілин у місцях кріплення підвіконня. Якщо вони є, заповніть їх монтажною піною.

Якщо у вас встановлені сучасні склопакети, перевірте, наскільки щільно зачиняються вікна, – чи чути "вулицю", коли вікно зачинене. Якщо ні – зверніться в компанію, що їх встановлювала, вони знають, що і де підтягнути.

Наклейте на скло вікон плівку, що зберігає тепло. Є економніший варіант – пакувальна плівка. Це та, що з "пухирцями".

Встановіть  тепловідбивний екран  настіни за батареями. Більш економний варіант – відбивач з алюмінієвої фольги та аркуша пакувального картону.

Переконайтеся у відсутності щілин між полотном дверей і дверними коробками. Якщо вони є, наклейте ущільнювач по периметру дверних коробок.

Навіть якщо ви не полюбляєте килимові покриття, застеліть ними підлогу хоча б у кімнатах, де проводитимете найбільше часу взимку.

Якщо маєте стіну, яка промерзає взимку, ізолюйте її пінополістирольними листами, зашитими гіпсокартоном, корковою настінною плиткою або корковими шпалерами. Ретельно герметизуйте шви і стики.

Установить подвійні двері на вході в квартиру або оббийте двері дермантином, ізолювавши полотно ізолоном, скловатою чи поролоном.

 

Не забудьте про підїзд

Перевірте наявність скла у вікнах, замініть вибиті шибки. Якщо заміна скла тимчасово недоступна, закрийте вікна фанерою.

Обробіть шибки за периметрами вікон силіконовим герметиком, вкладіть у рами поролонові смужки або інший ущільнювач.

Встановіть тепловий тамбур на вході (подвійні двері). Якщо під дверима є щілина, зробіть поріг.

Утепліть стіни, саме через них втрачаються 60% тепла. Ефект дає ізолювання не окремої квартири, а всього фасаду будинку.

Утеплюйте не лише квартиру, а й себе. У гардеробі мають бути теплі шкарпетки, светри, термобілизна, пледи та ковдри.

Ризик   того,    що   росія   продовжить   атаки   на   енергетичну інфраструктуру  і  на  теплоелектроцентралі  та  теплоелектростанції, існує.

Якщо мешканці приватного будинку мають можливість налагодити автономне опалення і автономне енергозабезпечення, то потрібно це зробити.

Насамперед треба встановити резервний генератор електричної енергії. Якщо у вас газове опалення, все одно потрібна буде електрика, щоб працював газовий чи інший котел.

Потурбуйтеся про те, щоб у вас все було в робочому стані: насамперед перевірте стан опалювальних мереж.

Мешканці багатоквартирних житлових будинків мають подумати про запасний варіант евакуації на випадок, якщо у їніх багатоквартирних будинках взимку зникне електропостачання. Це може статися через ворожі обстріли.

Адже, внаслідок знеструмлення регіону, у багатоквартирному будинку не буде електропостачання, теплозабезпечення та не працюватиме каналізація. За такої ситуації потрібно шукати шляхи  евакуації.

Як варіант буде переїзд у сільську місцевість до родичів, кумів, друзів чи просто знайомих.

Жити під час зими в умовах низьких температур без енергозабезпечення, без каналізації, газо- і водопостачання неможливо.

 

Як залишатися на зв'язку:

якщо зв'язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь