Джерела надходжень, пріоритети спрямування та контроль, – Ігор Табурець про бюджетування в області

Дата: 25.10.2023 12:49
Кількість переглядів: 126

Фото без опису

Оборонні цілі, облаштування укриттів, соцзахист,  поліпшення бази медзакладів – пріоритетні напрями спрямування бюджетних коштів. Про це під час брифінгу в медіацентрі ОВА повідомив очільник Черкащини Ігор Табурець.

Також він докладно розповів про виконання бюджетів усіх рівнів. Так, за січень-вересень 2023 року до них мобілізовано 21 млрд грн. Це на 34% більше, ніж торік.

Зокрема, до державного бюджету України зібрано майже 9,5 млрд грн. А  до місцевих бюджетів області – понад 11,5 млрд грн. 

–  Переважно джерела надходжень – це ПДФО, плата за землю, акцизний податок, – додав Ігор Табурець. – Затверджені показники доходів загального фонду місцевих бюджетів області виконані на 103%, обласного – на 109%. Під час війни всі громади мають особливо ретельно працювати з інструментами наповнення бюджетів.  

Щодо витрат, то понад 70% коштів місцевих бюджетів спрямовуються на забезпечення діяльності установ і закладів бюджетної сфери та житлово-комунального господарства.

– Це – своєчасна виплата зарплати працівникам бюджетної сфери, розрахунки за енергоносії та комунальні послуги та інші витрати, пов’язані з функціонуванням закладів, – пояснив Ігор Табурець.

Водночас у місцевих бюджетах області передбачені кошти на низку пріоритетних напрямів:

–  оборонні цілі – понад 783 млн грн;

–  облаштування укриттів – 430 млн грн;

– соцзахист військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей – 185 млн грн;

–  потреби внутрішньо переміщених осіб – 119 млн грн;

–  відбудову та підтримку деокупованих громад – 34 млн грн;

– поліпшення матеріально-технічної бази медзакладів області для надання якісних медичних послуг: на це в місцевих бюджетах передбачено 862 млн грн, у тому числі в обласному –  291 млн грн.

– Бюджетні кошти – це завжди відповідальність, – наголосив Ігор Табурець. – Про це мають пам’ятати абсолютно всі розпорядники. Бюджетна політика кожної громади має формуватися за такими принципами, як виважене та відповідальне використання бюджетних коштів, жодних подвійних стандартів і нульова толерантність до зловживань ресурсами платників податків. Цього завжди вимагало суспільство. Надто під час війни. Ми маємо систему правоохоронних і контролюючих органів, чиє завдання – виявляти порушення і сприяти тому, щоб винні відповідали за скоєне.

Водночас для підсилення цього напряму та ефективної комунікації при ОВА створюють робочу групу «Прозорість і підзвітність». До її складу ввійдуть, зокрема, представники правоохоронних органів.

– Моніторинг тендерів, розгляд звернень про можливі порушення, реагування в межах повноважень – це коротко про порядок денний робочої групи, – пояснив Ігор Табурець. – Це буде системна робота на всіх рівнях: жителі мають чітко знати, куди йде ресурс громад. А відповідальні управлінці – бути під постійним публічним контролем.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь