“Україна для кожної дитини”: в Україні презентували проект Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні

Дата: 21.11.2023 12:12
Кількість переглядів: 61

Фото без опису

У Всесвітній день дитини Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей презентував проект Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному оточенні.

Дитина має право зростати в сімейному безпечному оточенні, яке її підтримує. Обов’язок держави — створювати такі умови, аби кожна дитина могла це право реалізувати завдяки своєчасній підтримці сімей та розвитку сімейних форм виховання.

“Написання Стратегії – це лише початок великого шляху. Треба буде щось перезапустити, щось зробити з нуля. Кожне з відомств уже багато попрацювало для підготовки Стратегії, і тому дуже хочу, щоб так само ефективно вони взялися за її впровадження. Саме зараз треба діяти, коли дітям найважче. Саме зараз уся наша підтримка й потрібна дітям. Інтереси дитини — це інтереси України”, – сказала перша леді Олена Зеленська.

Для того, щоб забезпечити право кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні, проект Стратегії реформи визначає такі цілі:

1.Зміцнювати спроможності сімей з дітьми забезпечувати дітям належний догляд та виховання, сприятливе і безпечне середовище.

2.Забезпечити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, альтернативними формами сімейного догляду та виховання.

3.Створити умови для повернення та інтеграції примусово переміщених, депортованих дітей та тих, які під час війни були переміщені (евакуйовані) в межах України чи за кордон.

4.Трансформувати систему догляду та виховання дітей.

5.Соціалізувати та інтегрувати дітей, які мають досвід перебування (проживання) в закладах інституційного догляду та виховання.

Успішне впровадження реформи дасть можливість до 2028 року зменшити:

• загальну кількість дітей (віком до 14 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 70%;

• дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в закладах інституційного догляду та виховання — на 90%;

• дітей (віком до 3 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 100%.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь