Збережемо чистоту водойм!
Літо в зеніті. Висока температура води у водоймах прискорює процеси розпаду органічних та хімічних речовин у водному середовищі і може підвищувати вміст двоокису вуглецю, сульфатів та інших хімічних сполук, що призводить до зниження рівня розчиненого кисню у воді.
Літні задухи збігаються з так званим «цвітінням» водойм. У прісних водоймах «цвітіння» води виникає через синьо-зелені водорості. Їхній розвиток та цвітіння погіршує гідробіологічний стан водойми і викликає структурні зміни у водоймищі. Поки водорості живуть, вони приносять певну користь, збагачуючи воду киснем. При значному збільшенні біомаси водоростей, починає проявлятися біологічне забруднення, у результаті чого значно погіршується якість води, зокрема змінюється її кольорова гама, знижується прозорість, вода набуває неприємного запаху, з’являється дефіцит розчиненого кисню. Відмерлі водорості засмічують водойму, під час гниття яких кисню витрачається більше, ніж виділяється. У результаті таких негативних явищ риба та інші водні живі організми отруюються. Крім того, до масової загибелі риби призводить і скидання промислових та побутових стоків у водойми.
Для профілактики літніх явищ задухи необхідно обкошувати зайву надводну рослинність, а для зменшення кількості водоростей – зариблювати водойми рослиноїдними видами риб (товстолобом, білим амуром та ін.).
Важливим чинником у збереженні чистоти водойм є забезпечення чистоти прибережних захисних смуг, недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ та ліквідація «сміттєвих островків» на узбережжях річок, струмків, ставків.
Тому звертаємось до орендарів водних об’єктів, рибалок та всіх небайдужих громадян бути свідомими та відповідальними у відношенні до природи, в прибережних смугах не накопичувати сміття, не здійснювати скид та забір води із водойм в період літньої спеки.
Збережемо довкілля разом!