Гарячка Західного Нілу
Гарячка Західного Нілу
Впродовж липня та серпня поточного року відзначається зростання кількості випадків захворювання на гарячку Західного Нілу на території окремих регіонів України – Київська, Полтавська область, м.Київ.
Геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою , запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо -осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі , а також любителі полювання ,звідки ще одна назва – «качина лихоманка».
Головним джерелом гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів , які у крові мають високий концентрації вірусу.
Переносники захворювання – численні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю інфікованих птахів. Під час укусів комарів вірус може потрапляти в організм людей і тварин , де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров’ю тварин . Інфікована людина не заразна. Дуже не значна частка випадків інфікування людей відбувається при трансплантації органів, переливанні препаратів крові , грудному вигодовуванні , від матері до дитини.
У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте 20 % хворих розвивається грипоподібне захворювання , що характеризується різким підвищенням температури, головним болем , болем у горлі, м’язах, суглобах і спині , слабкістю , нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі , збільшення печінки та селезінки , ураження нервової системи – менінгіт , енцефаліт , ознаки ураження головного мозку.
Щоб уберегтися від гарячки Західного Нілу використовують захисний одяг , сітки на вікнах, репеленти.
Дотримуйтесь профілактичних заходів! Бережіть себе та своїх рідних!