ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА ВІДЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ ТА ПРОФЕСІЙНИХ СВЯТ, ПАМ’ЯТНИХ ДАТ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ РАЙОНУ ТА СЕЛА
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
ТА ВІДЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ ТА ПРОФЕСІЙНИХ СВЯТ, ПАМ’ЯТНИХ ДАТ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ РАЙОНУ ТА СЕЛА
1.Назва програми: соціальний захист населення Іваньківської ОТГ
2.Підстави для прийняття рішення про розробку Програми.
- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»
- Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку» від 16.12.1993 р.
- Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р.
- Закон України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
- Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- «Про соціальні послуги»
На території Іваньківської ОТГ проживає:
- інвалідів Великої Вітчизняної війни- 1
- інвалідів загального захворювання - 137
- учасників бойових дій-10
- учасників війни - 90
- дітей - інвалідів - 16
- дітей позбавлених батьківського піклування – 5
- малозабезпечених сімей -19
- вдів загиблих і померлих інвалідів ВВВ учасників бойових дій та учасників війни -10
- ветеранів військової служби -
- учасників ліквідації на ЧАЕС – 29
- одиноких громадян –78
- багатодітних сімей –33
- учасники АТО – 31
- учасники бойових дій в Афганістані – 6
3.Мета програми.
Мета програми полягає у всебічному захисті законних прав,соціально-економічних,вікових та інших інтересів ветеранів війни,праці, військової служби,ліквідаторів на ЧАЕС, дітей війни,інвалідів, одиноких громадян, багатодітних сімей та інших, підвищення рівня їх життя, вшанування та увічнення героїчного подвигу захисників Вітчизни, реалізація сучасної політики держави у сфері створення сприятливих умов для всебічного розвитку багатодітної сім’ї,сімей, яких торкнулась проблема інвалідності, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
Здійснюючи державну політику щодо соціального захисту населення у межах своїх повноважень Іваньківська сільська рада керується приписами законів. Однак, враховуючи те, що сільська рада як орган місцевого самоврядування найближче стоїть до населення,самостійно встановлює додаткові до встановлених законодавством гарантії соціального захисту інвалідів (у тому числі з дитинства), ветеранів війни,ветеранів праці, громадян похилого віку; громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сімей з дітьми та інших категорій громадян,які потребують соціального захисту.
4.Виконавці програми:
Виконавчий комітет Іваньківської сільської ради на території сільської ради, лікарська амбулаторії загальної практики сімейної медицини, ФАП с. Тимошівка, ФАП с.Крачківка, ФАП с.Березівка, Іваньківський будинок культури, Іваньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Крачківська ЗОШ І-ІІ ступенів, Крачківський будинок культури, Березівський будинок культури.
Програма передбачає, що основними шляхами і засобами розв’язання проблем соціального захисту є необхідність фінансування програми за рахунок коштів місцевого бюджету та благодійних внесків і допомоги підприємств всіх форм власності,що знаходяться на території сільської ради,а також благодійних внесків окремих громадян.
5.Основні програмні заходи:
5.1.Основні заходи:
- Створення умов для поліпшення рівня життя ветеранів війни, праці,громадян похилого віку;
- Розгляд питань, пов’язаних з соціальним захистом ветеранів на сесіях сільської ради та на засіданнях виконкому;
- Надання допомоги ветеранам війни, іншим верствам населення пільгової категорії сільською радою та підприємствами;
- Сприяння розвитку волонтерського руху серед ветеранів, шкільної молоді та інших категорій;
- Потреба та передбачення коштів у місцевому бюджеті на виконання законів України,які передбачають соціальний захист населення;
5.2.Заходи щодо поліпшення соціального-житлових умов:
-.Надання постійної допомоги ветерана війни,праці, людям похилого віку в поліпшенні житлово – побутових умов, зокрема ремонті житла, газифікації осель, забезпеченні доставці продуктів харчування, забезпечення твердим паливом не газифікованих осель, в обробці присадибних ділянок.
-.Забезпечення розвитку волонтерського руху по наданню допомоги одиноким громадянам похилого віку, іншим громадянам,які потребують опіки і підтримки.
- Постійне проведення обстеження умов проживання ветеранів, надання їм всебічної допомоги в поліпшенні забезпечення та консультації щодо пенсійного забезпечення, надання пільг, компенсацій та соціальних допоміг.
- Активізація роботи трудових колективів, шкільних закладів по впорядкуванню місць поховання воїнів-визволителів,пам’ятників загиблим воїнам,алей слави.
- Забезпечити щорічне медичне обстеження ветеранів війни та праці.
- Проведення заходів з нагоди:
- Нового року;
- Різдва Христового;
- Дня Святого Валентина;
- 8 Березня;
- Дня гумору;
- Дня захисника Вітчизни;
- Дня Перемоги;
- Дня інваліда;
- Свята останнього дзвоника;
- Дня захисту дітей;
- Зеленої неділі
- Дня Незалежності України;
- Дня св. Миколая;
- Одноразова допомога 90-річним;
- Дня працівників сільського господарства;
- Дня села;
- Найспортивніше село;
- Дня Незалежності України;
- Дня Конституції;
- вшанування пам’яті жертв голодомору.
- Постійне висвітлення роботи сільської ради, щодо соціальної захищеності ветеранів війни, праці, людей похилого віку в засобах масової інформації.
- Соціальний захист населення пільгових категорій.
- Надання матеріальної допомоги на поховання.
5.3.Багатодітна сім’я:
На сьогоднішній день на території Іванбкіської сільської ради проживає 70 багатодітних сімей, що виховують 227 дітей. З цієї кількості родин 56 сімей виховують трьох дітей, 10 сімей виховують чотирьох дітей, 2 сім’ї виховують від 5 дітей 1 сім’я - 9 дітей. Цілком зрозуміло, що всі ці родини потребують додаткової допомоги.
Дана Програма передбачає ряд заходів щодо підвищення рівня та якості життя багатодітних родин і запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у багатодітних сім’ях.
Тому, Іваньківська сільська рада зобов’язується:
- Сприяти у оформленні пільг та субсидій багатодітним родинам та іншим верствам населення;
- Інформувати про пільги, що стосуються працюючих членів багатодітних сімей;
- Сприяти забезпеченню пільг галузі освіти;
- Сприяти забезпеченню пільг галузі охорони здоров’я;
- Сприяти забезпеченню пільг щодо пенсійного забезпечення;
5.4.Особи з обмеженими фізичними можливостями:
В основі принципу соціального захисту інвалідів не соціальне забезпечення, як пасивна функція соціального захисту, а захищеність інвалідів через створення для них у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей та творчого потенціалу.
Всебічний соціальний захист людей з обмеженими можливостями;
Інформування про діяльність реабілітаційних центрів для інвалідів;
Сприяти створенню умов для досягнення інвалідами рівноправності у життєдіяльності;
Сприяти створенню умов безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціально-побутової інфрастуктури, шляхом пристосування будівель, житлових приміщень, транспорту, зв’язку, спортивних споруд до потреб цієї категорії громадян;
5.5.Сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах:
Турбота про людей, які перебувають у складних життєвих обставинах – один із основних напрямів соціальної політики держави.
У сучасних економічних умовах вона набуває особливого значення. Головне спрямування соціальної політики – це створення комплексу правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, основною метою яких є поліпшення або відтворення життєдіяльності, соціальної адаптації, повернення до повноцінного життя осіб, які потребують соціальної допомоги і послуг.
Програма передбачає:
- надання соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення з метою їх підтримки та профілактики можливої асоціальної поведінки;
- надання матеріальної допомоги, інших видів соціальної підтримки сім’ям, що перебувають у складних життєвих обставинах з метою поліпшення їх становища;
- надання відповідної інформації про державні, громадські, релігійні організації, що здійснюють діяльність у сфері надання соціальних послуг;
- підвищення якості соціального обслуговування громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Фінансування визначених програмою заходів здійснюватиметься відповідно до законодавства за рахунок коштів,передбачених у сільському бюджеті, спонсорських надходжень та інших джерел, не заборонених діючим законодавством.
Для цього передбачити кошти в сільському бюджеті на 2018 рік в сумі 170 970 грн. на наступні цілі:
- на надання в лютому місяці 2018 року матеріальної допомоги учасникам бойових дій в Афганістані – ( 6 чол. по 1000 грн., на одну людину) Разом 6000 грн.;
- надання допомоги учасникам бойових дій, інвалідам ВВв та вдовам на відзначення річниці Перемоги у ВВв 6000 грн.
- на надання одноразової матеріальної допомоги на лікування громадянам в сумі 40000 грн.( онкохворим громадянам - 5000 грн. на одного хворого, загального захворювання в залежності від тяжкості - 1000 грн. на одного хворого) ;
- одноразова допомога на поховання в сумі 12000 грн.;
- одноразова допомога учасникам Чорнобильської катастрофи в сумі
22 000 грн.;
- допомога учасникам АТО – 50 000 грн.;
- продуктові набори жителям села до Дня пам’яті жертв голодомору – 16 000 грн.
- надання одноразової допомоги до пенсії громадянам, які досягли 90- річного віку в розмірі 1700 грн.
6.Очікуванні результати.
Виконання даної програми дасть змогу покращити житлові умови громадян пільгової категорії, вирішити проблему соціальної підтримки громадян територіальної громади, підвищити рівень життя осіб та сімей пільгових категорій, покращити їх матеріальний стан.
Виконання даної Програми забезпечить:
- Підтримку інвалідів, ветеранів, учасників бойових дій, вдів, учасників війни.
- Надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення з числа одиноких пенсіонерів, ветеранів, інвалідів та дітей-інвалідів з метою їх соціальної підтримки.
- Надання соціальної і матеріальної допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах у зв’язку з важкою хворобою,пожежею, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
- Забезпечення підтримки малозабезпечених сімей і осіб, які приймали участь а АТО, та членів їх сімей.
7.Координація та контроль за виконанням Програми
Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює виконком сільської ради, постійна комісія з питань фінансів та бюджету.
Секретар сільської ради Г.В.Почапська